
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 850 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 0.95 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8532240020 |
| Max Length | 2.1 mm |
| Max Width | 1.35 mm |
| Min Length | 1.9 mm |
| Min Width | 1.15 mm |
| Max Thickness | 950 µm |
| Min Thickness | 750 µm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.03694 | $0.36940 |
| 50 | $0.03432 | $1.71600 |
| 100 | $0.03189 | $3.18900 |
| 500 | $0.02376 | $11.88000 |
| 1000 | $0.02189 | $21.89000 |
| 3000 | $0.01848 | $55.44000 |
| 5000 | $0.01560 | $78.00000 |
| 10000 | $0.01317 | $131.70000 |
